Investiční období 04/18

První ztráty v roce 2018..

Vážení klienti,

 

Přinášíme kompletní výsledky 3. investičního období. Začneme tentokrát konkrétními čísly, následným grafem zhodnocení a následným komentářem. 

Pro úplné porozumnění musíme hned na začátek podotknout, že investiční měsíc byl prodloužen o dva týdny, z důvodů, o kterých se zmíníme níže. 

 

čísla:

Celkový počet tipů: 230

WIN: 116

LOST: 108

VIOD: 6

 

 

CELKOVÝ HIT RATE: 51,79%

PRŮMĚRNÝ KURZ ZA OBDOBÍ: 2,00674

CELKOVÝ YIELD: -6,864%

PROFITABILITY: -14,55%

 ROI: -98,81%

ZISK (ZTRÁTA) V JEDNOTNÁCH = -133,86

 

GRAF ZA MĚSÍC DUBEN + ČÁST MĚSÍCE KVĚTEN:

 

 

 

Komentář:..

 

V 3. investičním období jsme poprvé v roce 2018 zaznamenali ztrátové období. Když se podíváme na průbeh a konkrétní týdny, tak jsme od počátku měsíce byli v zisku až do začátku 4. týdne. V průbehu období jsme se pomalu začali přeorientovávat na okurkovou sezónu, kde jsme pomalu nahrazovali končícím NHL a NBA MLBčkem. To každopádně určitě nebyl důvod ztráty. Obecně, je pro nás toto období hrozně těžce předvídatelné, i když si spousta lidí myslí opak. Ano, samozřejmě je tu spousta utkání, kde se dá předpokládat výsledek zápasu, kde v případě jedné strany, kdy jí prakticky o nic nejde a druhé, která furt o něco hraje. Sázkové kanceláře na tohle jsou ale v tomto období dost přípraveni, kurzy tomu odpovídali a tak se nám nějaká value hledala dost těžko. Na konci období (klasického), respektive na konci měsíce jsme byli ve ztrátě 67 jedkotek. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že investiční období prodloužíme o dva týdny a ve ztrátě nezůstaneme. Výsledek se ukázal, jako velice špatné rozhodnutí. Konečný výsledek je zmíněný nahoře. Konkrétní sázky asi není třeba komentovat, byla by to analýza hodná 60-ti stran. 

 

Co se týče nějakého závěrečného hodnocení - S prvním čtvrtletí jsme spokojeni a kompletní čísla uvedeme v následujícím článku - celou dobu říkáme klientům, že jedeme na longterm. Investice do sázení je strašně jednoduché v krátkodobém horizontu (pár sázek), kdy chytnete nějaké zápasy, ale strašně obtížné v dlouhodobém horizontu. Nějakého dobrého výsledku dosahuje opravdu malá hrstka bookmakerů. Z tohoto hlediska jsme tedy spokojeni, jelikož jedeme kvartálně. (měsíc leden byla pauza, takže máme kvartál posunutý). Nejsme spokojeni s rozhodnutím, kdy jsme prodlužovali investiční dobu, a do budoucna tohle už nikdy praktikovat nebudeme. Jsme přesvědčeni o tom, že prvních pár týdnů formuje cíl, a dávat si za cíl doháněí ztráty v nadstantartních dvou týdnech je nesmysl. To raději rozdáme klientům následující investiční obodobí zdarma a začneme s čistým štítem a budeme formovat zisk, než dohánět ztrátu. Prodloužení měsíce mělo samozřejmě za následek pár organizačních změn do dalšího období. Vše kompletně uvedeme v následujícím zhodnocení následujícího měsíce. 

 

TÝM SPORTIPY.CZ