škola sázení #2

Bankroll management

Bankroll management – zorganizuj si své finance

Začínáš se sázením nebo jsi již v této zálibě zdatný? Ať už se řadíš do začátečníků, pokročilých či profesionálů je důležité, aby si využíval nástroje, kterému se říká „bankroll management“ (neboli organizace svých financí). Pokud nebudeš dodržovat jistá pravidla tohoto managementu, nikdy se z tebe nemůže stát úspěšný sázkař. V sázení je známo, že kvalitní bankroll management zaručuje minimalizaci ztrát a maximalizaci zisku, což vede ke zlepšení úrovně každého sázkaře.

Jak ale dosáhnout kvalitního bankroll managementu a čeho se držet?

1. BUĎTE STABILNÍ

Na každý svůj tiket sázejte jen určité procento svého bankrollu – nejlépe 3-5%. Držte se tohoto procenta i v případě, že si budete výsledkem zápasu absolutně jisti. Byla by to z devadesáti procent jedna výhra na deset proher. Pokud budete držet své dané procento, které budete sázet, přežijete větší množství začátečních proher.

2. ZÁKAZ VSTUPU DO KASIN!

Váš bankroll je určen jen a pouze k sázení! Pokud si takový management stanovíte na poker, bude vyhrazen jen a pouze na poker! Při sázení navíc musíte vědět, kdy skončit – kasina jen lákají k tomu hrát dál. Nezkoušejte vyhrát ihned své prohrané peníze zpět a také nebuďte nenasytní. Jen by se vám to vymstilo.

3. ZNÁTE SPORT, NA KTERÝ SÁZÍTE?

Síla kvalitního bankroll managementu je v situacích, kdy prohráváte. S výhrou se totiž disponuje mnohem lépe – peníze se snadněji spravují. Největší výhodu můžete mít před ostatními bookmakery tehdy, kdy se stanete expertem na sport, na něž sázíte. Zvýší se vám procento zisku a sníží procento ztrát. Bankroll management se tedy stane opět kvalitnějším. Při sázení nezapomínejte ale na příležitosti, které přinášejí hodnoty neboli value. Value sázka totiž přináší dlouhodobý zisk.